Pomarańczowy bukiet ślubny

środa, 30 stycznia 2013

Bukiet ślubny wykonany z pomarańczowych kwiatów przepięknie kontrastuje z bielą sukni ślubnej, choć to dobra propozycja dla osób wybierających suknie w kolorze ecru.
Zimą, gdy wokół śnieg i biel, takie bukiety ślubne mogą odzwierciedlać energię i ognistą temperaturę miłości pary młodej...

Ślubne serce

poniedziałek, 28 stycznia 2013

Bukietów ślubnych w kształcie serca prezentowałam już wiele, ale myślę, że ten - mimo iż złożony z samych róż - wart jest przedstawienia, podziwiania i wykorzystania przez Panny Młode:)

Bukiet ślubny "kula śniegowa"

piątek, 25 stycznia 2013

Piękna kula na której leżą białe storczyki... czyż to nie doskonała kompozycja na okres zimowy? Niczym śnieżna kula na której delikatnie spoczęły eleganckie storczyki...

czwartek, 24 stycznia 2013

Bukiety ślubne z mieszanych kwiatów są dobrym rozwiązaniem dla osób które nie mogą zdecydować się na jeden gatunek kwiatów albo na jeden kolor, poza tym dają większe możliwości ułożenia kompozycji o wyjątkowych kształtach.


Bukiety ślubne ze storczykami

wtorek, 22 stycznia 2013

Storczyki należą do kwiatów coraz częściej wykorzystywanych w bukietach ślubnych. Poza wiązankami ślubnymi można przygotować z nich piękne kompozycje na stoły weselne czy do ozdobienia kościoła.
Bukiety ślubne ze storczykami często skomponowane są wyłącznie ze storczyków, choć doskonale sprawdzają się w bukietach mieszanych.

księżycowy bukiet

poniedziałek, 21 stycznia 2013

Bukiety ślubne czasami mają formę księżyca albo jak ktoś woli rogalika, który może być ustawiony w pionie lub poziomie - dzisiejsza propozycja to ten drugi wariant - myślę, że atrakcyjny:)

Bukiety ślubne w fiolecie

niedziela, 20 stycznia 2013

Dziś prezentuję klika bukietów ślubnych wykonanych z fioletowych kwiatów. Fioletowy, to kolejny kolor który występuje w wielu odcieniach o czym często zapominamy. Prezentowane wiązanki ślubne różnią się zarówno rodzajem wybranych do nich kwiatów, odcieniem fioletowego oraz kształtem kompozycji.

najpopularniejszy kształt...
 

Od kilku lat modne storczyki...

Bardziej nowoczesna i nieco ekstrawagancka wiązanka ślubna...


z dodającymi lekkości kwiatami...

Bukiety ślubne w bieli

piątek, 18 stycznia 2013

Białe bukiety ślubne należą do jednych z częściej występujących, tuż obok czerwonych wiązanek. Mimo iż biel kojarzy nam się jednoznacznie, szukając białych kwiatów zauważymy w jak wielu odcieniach tak na prawdę występują. W zależności od materiału wybranego do wykonania wiązanki, gatunku i odmiany kwiatów, białe bukiety ślubne nawet w podobnej formie mogą wyglądać zupełnie inaczej. Dziś kilka zimowych propozycji:)

Kameliowa wiązanka ślubna w kształcie serca

środa, 16 stycznia 2013

Wyjątkowo efektowna wiązanka ślubna, której wykonania nie podejmie się każdy florysta, jednak jeśli znajdziecie osobę gotową podjąć się tego zadania - oczarowanie gości murowane! Taka wiązanka ślubna wspaniale nadaje się do skromniejszych sukienek ślubnych, gdyż sama w sobie mimo prostoty jest zarazem wyjątkowo bogata...
Myślę, że może to być sposób na podkreślenie wielkiego uczucia, którym Młody Pan darzy swoją wybrankę i jeśli narzeczona zdała się na jego gust przy wybieraniu bukietu ślubnego (wedle starej tradycji), a on wie, że sukienka jest raczej skromna/prosta, to wręczając swojej wybrance taką wiązankę ma gwarantowany zachwyt ukochanej, która powinna okazać swoją wdzięczność już w noc poślubną...

Bukiet śłubny jak kopertówka

wtorek, 15 stycznia 2013

Prezentowana dziś wiązanka ślubna ma być przede wszystkim źródłem inspiracji, gdyż wydaje mi się iż stanowi ciekawą formę, a w zależności od upodobań i dostępności można wykorzystać do jej przygotowania różnych kwiatów, a tym samym stworzyć naprawdę rozmaite bukiety ślubne.
Obecnie gdy tak modne są torebki kopertówki, taka wiązanka ślubna idealnie wpisuje się w tą modę, a modna Panna Młoda doskonale odnajdzie się z nią w swej dłoni:)

Bukiet ślubny z...gniazdem

poniedziałek, 14 stycznia 2013


Od dnia ślubu Para Młoda zaczyna wić wspólne gniazdko - dlaczego więc, nie umieścić gniazdka w bukiecie ślubnym? W dzisiejszej propozycji wiązanki ślubnej piękne róże otacza właśnie gniazdko w którym znajdują się przeróżne elementy, nawiązujące do panującej zimy, ale nie tylko - w zależności od inicjatywy i kreatywności narzeczonych oraz florysty, mogą się w nim znaleźć naprawdę przeróżne rzeczy...

Zimowe wiąznaki ślubne

czwartek, 10 stycznia 2013


Jeśli chcemy aby bukiet ślubny miał typowo zimowy charakter wystarczy dodać kilka elementów - srebrzyste dodatki, szyszki, koraliki i kryształki, jak choćby w wiązankach przedstawionych na zdjęciach.

ZImowy bukiet ślubny ze srebrzystymi liśćmi

wtorek, 8 stycznia 2013

Taki bukiet ślubny ma typowo zimowy wygląd i z pewnością nie nadaje się na inne pory roku, jednak na zimowy czas pasuje doskonale. Wiązanka wykonana z kwiatów dostępnych o tej porze roku, a wyjątkowości jej nadają dodane srebrzyste liście!

Bukiet ślubny z płatkami śniegu

niedziela, 6 stycznia 2013

Dziś proponuję elegancki bukiet ślubny wykonany z bordowych róż i goździków, któremu wyjątkowego charakteru nadają ozdoby - kryształki wklejone w róże, ale przede wszystkim przypięte srebrne płatki śniegu! Ta wiązanka ślubna jest wspaniałą propozycją na zimowe śluby :)

Bukiet ślubny z pereł - możesz zrobic go własnoręcznie

środa, 2 stycznia 2013

W czasach kiedy tak popularna jest własnoręcznie wykonywana biżuteria, a dostęp do materiałów potrzebnych aby ją wykonać tak łatwy, może warto pokusić się o własnoręczne wykonanie bukietu ślubnego, albo zlecenie zrobienia bukietu komuś bardziej doświadczonemu, ale niekoniecznie floryście - przecież zimą kwiatki mogą zmarznąć, a bukiet szybko stanie się brzydki...


Bukiet ślubny z pereł to piękna propozycja, niezależnie od tego jaki wariant wybierzecie. Tego typu bukiety ślubne pięknie wyglądają zarówno podczas ceremonii w kościele jak i w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie mogą stanowić jedyną ozdobę nie tylko białej, ale np. czerwonej/zielonej/niebieskiej/...sukni.


Do przygotowania tego typu wiązanki ślubnej potrzebne są perły, druciki, szczypce i satynowa wstążka lub inny materiał, którym na koniec będzie można owinąć skręcone druciki tworząc stabilną rękojeść.

Styczniowy bukiet ślubny

wtorek, 1 stycznia 2013

Dziś kolejna propozycja bukietu ślubnego na okres zimowy - wykonany z kwiatów dostępnych w styczniu. 
Pamiętajmy, że przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej bukietu ślubnego warto porozmawiać z florystą, który będzie miał go przygotować, to on będzie w stanie określić dostępność kwiatów na dzień Waszego  ślubu oraz ocenić swoje umiejętności i możliwości ułożenia upatrzonej wiązanki ślubnej.

 
Yerba Mate | Opakowania, kartony, sklep online. | Kartony i opakowania. Producent opakowań tekturowych. | Bukiety ślubne - by Templates para novo blogger