Rodzaje bukietów ślubnych

poniedziałek, 2 lipca 2007

Tradycją jest, że podczas ceremoni ślubnej Panna Młoda i druhny mają specjalne bukiety. Można wyróznić kilka stylów, do których można przypożądkować poszczególne bukiety w zależności od układu kwiatów, doboru gatunków, a nawet zapachu. Do najbardziej popularnych zaliczyć można:
* "Arm Bouquet" to bukiety z długich kwiatów i liści, które trzyma sie tak, że niejako leżą one na przedramieniu. Zwykle łodygi związane są taśmą aby się nie rozpadały oraz by łatwiej było je trzymać, choć często Panny Młode przywiazywały trzonek bukietu do dłoni, by przypadkiem bbukiet nie wypadł. Ten styl był nadzwyczajnie popularny w pierwszej połowie dwudziestego wieku, jednak jego popularność znacznie spadła. Wydaje sie, ze przyczyną tego moze być kojarzenie takich bukietów z tymi wręczanymi na konkursach piękności i pozostawienie tego typu bukietów na takie okazje.
* "Biedermeier" - mały, gęsty bukiet kwiatów ułożonych w kształcie kręgów. Poszczególne kręgi mogą stanowić kwiaty róznych gatunków lub tego samego gatunku w dwóch kolorach.
* "Kaskada" - bukiet w którym kwiaty, liście i wszystkie ozdoby ułożone są tak jakby spływały ku ziemi z rąk Panny Młodej; jest ich dużo na górze i coraz mniej ku dołowi. W tego rodzaju bukietach mogą występować przerózne kwiaty, często są to bukiety mieszane z kwiatami kilku gatunków. Ten styl był nadzwyczaj popularny w latach 80 XXw.(Księżna Diana niosła bukiet kaskadowy), później jego popularnosć spadła (moze dlatego, że niektórzy interpretowali taki układ kwiatów jako zapowiedź wciąż wylewanych łez) jednak dziś znó coraz częściej spotyka się takie kompozycje (moze tym razem interpretując je jako dobrą wróżbę zapowiadajacą ciągłe wylewanie miłości, łask, szczęscie i obfitości dla małżonków).
* "Composite" - niezwykły wygląd osiągają przez "stworzenie" kwiata który nie istnieje w naturze albo części innych kwiatów. Płatki kwiatu i/albo elementy zielone mogą być pospianne razem, jeden wewnatrz drugiego, tworząc jedną wielka kompozycję. Uwaga: nie każdy kwiaciarz jest doświadczany w stworzeniu kompozycji, zatem jeżeli wy wybieracie ten styl, lepiej szukać trochę dłużej aby znaleźć kogoś kto kompetentnie zrealizuje nasze zamówienie wykonując piękną kompozycje.
* "Nosegay" - mały, okrągły, bardzo jednolity bukiet złożony z samych kwitnacych kwiatów, ichh łodgi są mocno zawinięte taśmą i zwiazane. Ten prosty, elegancki styl jest szczególnie popularny wśród Panien Młodych w ostatnich pięciu latach. Najlepiej w tym układzie prezentuja sie kwiaty kwitnace takie jak róże, kalie i lilie.
* "Pomander" - kula kwitnących kwiatów (stworzona przez ułożenie łodyg na kształt podstawy kuli), zawieszona na wstążce. Wstążka może być trzymana w dłoni lub może zwiasac na nadgarstku. Taki bukiet wygląda szczególnie elegancko jeśli Panna Młoda decyduje sie na rękawiczki.
* "Tussy-Mussy"/"Hand-Tied" - także bardzo popularny wśród współczesnych Młodych Panien jest trzymany w ręce bukiet z kwitnących kwiatów i zieleni. Ten styl jest bardzo naturalny co pasuje do corazm niej wyniosłej mody weselnej.
* "Throw Bouquet" . Wiele Panien Młodych w momencie gdy przychodzi im rzucać bukiet ślubny nie mogą rozstac sie ze swoim skarbem, rozwiazaniem dla niech jest taki bukiet, który robi kwiaciarz z tych samych kwiatów co oryginalny bukiet ślubny, jednak z mniejsza iloscia kwiatów, mniejszy, dzieki czemu lepiej leci a i Pannie Młodej łatwiej go rzucić, po czym ze spokojem może ruszyc w podróż poślubną z ukochanym mężem:)

0 komentarze:

 
Yerba Mate | Opakowania, kartony, sklep online. | Kartony i opakowania. Producent opakowań tekturowych. | Bukiety ślubne - by Templates para novo blogger